Endüstriyel 3D Tarama Teknolojisi

Mavi ışık teknolojisine sahip ATOS serisi endüstriyel temassız 3D tarayıcılar, yüksek hızda ayrıntılı çözünürlükle hassas taramalar sağlar.

ATOS, tekrarlanabilir ve hassas ölçümler için gelişmiş donanım ve akıllı yazılım ile geliştirilmiştir.

ATOS sensörleri, farklı endüstrilerdeki karmaşık ölçüm ve kalite kontrol görevleri için esnek 3D tarayıcılar olarak tasarlanmıştır.

ATOS Q

Karmaşık denetimler için güçlü tasarım ve üstün performans

Hafif ve esnek 3D tarayıcı ATOS Q, küçük ve orta büyüklükteki parçalar için idealdir. Sistem, yüksek teknoloji, sağlam tasarım ve güçlü bir yazılımla birleştirerek yüksek hassasiyette ölçüm sonuçları sağlar.

GOM Scan

Küçük ve mobil 3D tarayıcı

Küçük ve mobil 3D tarayıcı GOM Scan 1, yeni olasılıkların önünü açmak için burada. Gelişmiş teknolojilerle dolu, istediğiniz herhangi bir proje için ayrıntılı ve doğru 3B ağlar elde etmenize yardımcı olur.

ATOS Compact Scan

Çok çeşitli uygulamalar için esnek 3D tarayıcı

Ölçeklenebilir bir ölçüm alanı, entegre tarama ve kendini denetleme işlevi sayesinde optik 3D tarayıcı, ilgili ölçüm görevinin zorluklarına ideal şekilde uyum sağlar. Tek bir sistemle tarama, problama ve denetleme imkanı sağlar.

GOM ScanCobot

Verimli bir kalite kontrol için ölçüm istasyonu

GOM ScanCobot, mobilite ve esnek yapısıyla öne çıkıyor. Küçük ve orta büyüklükteki parçaların verimli kalite kontrolü için uygun bir ölçüm istasyonudur.

TRITOP

Optik 3D koordinat ölçüm makinesi

Üç boyutlu nesnelerin koordinatları, taşınabilir TRITOP sistemi ile kolay ve hassas bir şekilde ölçülebilir. Geleneksel olarak dokunsal 3D koordinat ölçüm makinelerinde gerçekleştirilen görevler, karmaşık, ağır veya yüksek bakım gerektiren donanımlar olmadan TRITOP sistemi ile gerçekleştirilebilir.

ATOS Teknolojisi

Optik ve Dokunsal Ölçüm

GOM Touch Probe, tam alan ve dokunsal 3D ölçümleri birleştirir. Bu şekilde, GOM Touch Probe, ulaşılması zor alanlarda hızlı ölçümler, CAD ile doğrudan karşılaştırmalar, standart geometrilerin ölçümleri ve çevrimiçi hizalamalar sağlar.

ATOS ölçümleri ve touch probe ile ölçümler tek bir sistem ile yapılmakta ve tek bir yazılım paketi ile değerlendirilmektedir. Bu, hızlı ölçüm prosedürleri ve yüzey ve nokta ölçümleri arasında kolay geçiş sağlar.

Live Tracking

ATOS sistemleri, tam alan taramasına ek olarak, hareketlerin ve sapmaların canlı ölçümleri için de kullanılabilir. Lice Tracking, GOM'un Referans Nokta Sistemi ile birlikte stereo kamera ilkesine dayanmaktadır. Tek tek noktalar ve tüm parça geometrileri uzayda izlenebilir.

Bir parçanın nominal konumdan hizalanması veya konum sapması da ATOS sistemi tarafından canlı olarak ölçülebilir ve izlenebilir. Bu, parçaların sanal hizalamasını gerçeğe aktarmayı kolaylaştırır.

Garantili Ölçüm Veri Kalitesi

ATOS sensörleri kendi kendini idenetleyen sistemlerdir. Sensörler, çalışma sırasında değişen ortam koşullarını tanımlar. Sensörlerin yazılımı, ölçüm verilerinin kalitesini sağlamak için kalibrasyon durumunu, dönüşüm doğruluğunu ve çevresel değişiklikleri ve parça hareketlerini sürekli olarak izler.

ATOS Ailesi

En küçük ayrıntıların hassas bir şekilde taranması, otomatikleştirilmiş uygulamalarda son derece yüksek kararlılık

Endüstriyel uygulamalar için yüksek hızlı 3 boyutlu tarama sistemi, karmaşık geometrilerin hassas kapsamı

Küçük ve orta boyutlu karmaşık parça geometrilerinin tam alan sayısallaştırılması için optik hassas ölçüm makinesi

ATOS Plus 45M

Bu fotogrametri eklentisi, gelişmiş doğruluk ve güvenilirlik için ATOS sensörünü genişletir.