Cadem Metrology

GOM Scancobot

ZEISS ScanCobot

Esnek. Verimli. Otomatik.

ZEISS ScanCobot

Basit otomatik denetim görevleri için mükemmel bir kombinasyon

ZEISS ScanCobot, kolaboratif bir robota, motorlu döner bir tablaya ve güçlü bir yazılıma sahip olan mobil bir ölçüm istasyonudur. Özellikle plastik, metal veya dökme demirden yapılmış küçük ve orta boyutlu parçaların verimli kalite kontrolü için uygundur. Sistem, tasarım ve prototipleme gibi ön üretim aşamasında ve pazar lansmanı sırasında kullanılabilir. Optik 3D tarayıcı ATOS Q, kısa bir ölçüm süresinde yüksek ayrıntı seviyesinde kaliteli bilgileri yakalar ve kolay yorumlanabilen güvenilir bir temel sunar. Bir parçayı tam olarak ölçmek için sensörün parçaya farklı yönlere bakması gerekir. ZEISS ScanCobot, bu normalde manuel bir iş sürecini gerçekleştirmek için kolaboratif bir robot kullanır. Motorlu döner tabla ile birleştirildiğinde, robot sensör pozisyonları boyunca hızlıca hareket edebilir. Verimli tarama ve ardından otomatik kontrol, kalite kontrol süreçlerini hızlandırır.

zeiss_scancobot_intro

Sanal Ölçüm Odasında Kolay Robot Programlama

ZEISS ScanCobot, sanal ölçüm odasında (VMR) programlanır. VMR, tüm ölçüm prosedürünü temsil eden merkezi kontrol ve ölçüm planlama yazılımıdır. Yazılımda, incelenecek parçanın CAD veri seti, ilgili ölçüm planı ile birlikte içe aktarılır. Gerekli sensör konumları ve robot yolları, bir düğmeye basılarak tam otomatik olarak hesaplanır.

Smart Teach ile kullanıcının belirli robot programlama becerilerine ihtiyaç duymadan sistemle çalışmasına olanak tanır. Kiosk Arayüzü etkinleştirilirse parçalar, ayarlamalara gerek kalmadan mevcut proje şablonları kullanılarak hızlı bir şekilde ölçülebilir. Kullanıcı artık ölçüm programlarını ve değerlendirmeleri değiştiremediği için proses güvenilirliği artırılır. ZEISS ScanCobot ile ölçüm ve kalite kontrol görevleri, ölçüm odasından üretime kolayca devredilebilir.

zeiss_scancobot_image

ATOS Q – Üstün veri kalitesine sahip yüksek hızlı 3D tarayıcı

ATOS Q

Mavi Işık Teknolojisi ve hızlı veri işleme sayesinde ATOS Q, olağanüstü performansıyla etkileyicidir. Mavi Işık Teknolojisiyle, yüksek hızlı saçak projeksiyonu sağlar ve o kadar güçlüdür ki, zorlu yüzeylerde bile kısa ölçüm süreleri elde edilebilir. Fiber optik kablolara ve sağlam takılabilir bağlantılara sahip endüstriyel bağlantı noktaları ile yüksek veri çıkışı sağlar. Değiştirilebilir lensler, çeşitli endüstrilerde küçük ve orta büyüklükteki parçaların yüksek hassasiyette ölçülmesini sağlar.  
zeiss_scancobot_atos-q_teaser

Teknik Bilgiler

Demo Talep Formu

CADEM METROLOGY

Dijital Dönüşümünüzü
Birlikte Gerçekleştirelim

Ürün seçimi konusunda zorlanıyorsanız CADEM METROLOGY ekibi ile iletişime geçin. Ölçümünü gerçekleştirmek istediğiniz parçanın büyüklüğü ve ölçüm yapmayı planladığınız alan değerlendirilerek size en uygun sistem uzmanlarımız tarafından belirlenir ve ücretsiz demo hizmeti sağlamaktadır.