Cadem Metrology

Gom Scanbox 4105

ATOS ScanBox BPS

Batch Processing System ile otomasyon teknolojisi Atos Scanbox BPS

ATOS ScanBox BPS

Batch Processing System, optik 3D koordinat ölçüm makinesinin otomatik olarak yüklenmesini ve boşaltılmasını sağlar. Bu nedenle, ATOS ScanBox, bir işleme sistemi ve bir PLC Arayüz İstasyonu ile genişletilmiştir. ATOS ScanBox BPS, yüksekliği 500 mm'ye kadar olan bir parça partisinin tam sahada dijitalleştirilmesi için bir çözümdür.
Videoyu oynat

Faydaları

Otarşik işleme süresi

Kullanıcının ayrı parçaları yerleştirmesi gerekmediğinden, kalite güvencesi için gereken süre öncekinden önemli ölçüde daha kısadır. ATOS ScanBox BPS, birkaç operatör müdahalesi ile otarşik olarak 11 saate kadar ölçüm yapar. Personel maliyetleri azaltılır ve makine kullanımı artar.

Arttırılmış proses güvenilirliği

Parçalar, örneğin bir RFID çipi ile işaretlendiğinden, sistem bağımsız olarak hangi ölçüm programının yürütülmesi gerektiğini ve hangi incelemelerin yapılması gerektiğini algılar. Kullanıcının ölçüm üzerindeki etkisini ortadan kaldırmak, proses güvenilirliğini önemli ölçüde artırır.

Üretime entegre 3D ölçüm teknolojisi

Dayanıklılık, ölçüm hızı ve sıcaklık dalgalanmalarının telafisi, üretimdeki ATOS ScanBox BPS’nin ikna edici faktörleridir. Parçaların, elektrotların veya türbin komponentlerinin tamamının yoğun iş gücü gerektiren taşımaları artık gerekli değildir.

Sensör Teknolojisi

ATOS sensörleri, her bir ölçüm için tam alan 3D koordinatlar sağlar. Birkaç saniye içinde, tarama başına 16 milyona kadar bağımsız ölçüm noktası yakalanır. Sonuç olarak, ölçüm verileri, çok yüksek ayrıntılı yeniden üretim ile karakterize edilir ve böylece çok küçük komponent özelliklerinin ölçülebilmesini sağlar.
ATOS ScanBox Series 4

Sensör Uyumluluğu

ATOS sensörleri, her bir ölçüm için tam alan 3D koordinatlar sağlar. Birkaç saniye içinde, tarama başına 12 milyona kadar bağımsız ölçüm noktası yakalanır. Sonuç olarak, ölçüm verileri, çok yüksek ayrıntılı yeniden üretim ile karakterize edilir ve böylece çok küçük bileşen özelliklerinin ölçülebilmesini sağlar.
ATOS ScanBox Series 4

ATOS Professional

3D Tarama ve Kalite Kontrol Yazılımı

ATOS Professional, ATOS 3D tarayıcıları kontrol eden, hassas 3D yüzey verileri üreten ve tek bir yazılım paketinde eksiksiz kalite kontrol ve raporlama işlevleri sunan, proses açısından güvenilir bir yazılım çözümüdür.

Yazılım, tüm GOM Inspect Professional işlevlerini içerir ve ATOS Professional'ı boyutsal analizler için eksiksiz bir parametrik ve izlenebilir ölçüm ve değerlendirme yazılımı yapar. Sezgisel işletim konsepti, tüm ölçüm görevlerini kolay ve esnek bir şekilde gerçekleştirmeyi mümkün kılar.

Demo Talep Formu

CADEM METROLOGY

Dijital Dönüşümünüzü
Birlikte Gerçekleştirelim

Ürün seçimi konusunda zorlanıyorsanız CADEM METROLOGY ekibi ile iletişime geçin. Ölçümünü gerçekleştirmek istediğiniz parçanın büyüklüğü ve ölçüm yapmayı planladığınız alan değerlendirilerek size en uygun sistem uzmanlarımız tarafından belirlenir ve ücretsiz demo hizmeti sağlamaktadır.