3D Test

Deformasyonları gerçek zamanlı olarak ölçün

ARAMIS ürün portföyü, 3D koordinatların, 3D yer değiştirmelerin ve 3D yüzey geriliminin dinamik ölçümleri için sensörler içerir. Üçgenlemeyi temel alan sistemler, tam alan ve nokta tabanlı ölçümler için kesin 3D koordinatlar sağlar.

Optik 3D Hareket ve Gerinim Analizi

Ürün geliştirme, malzeme araştırması ve komponent testi için ideal Analizler, malzeme özellikleri ve yük altındaki bileşenlerin davranışı hakkında bilgi sağlar.

Bu sonuçlar, ürün dayanıklılığı, geometrik yerleşim, güvenilir sayısal simülasyonlar ve bunların doğrulanması için temel oluşturur.

Hızlı ve kolay test prosedürü

ARAMIS sensörleri, dijital görüntü korelasyonu (DIC) ilkesine dayanan temassız ve malzemeden bağımsız bir yöntem kullanarak statik veya dinamik olarak yüklenen numuneleri ve parçaları test nesnesinin zaman alıcı ve pahalı hazırlıkları olmadan ölçer.

Küçük ve büyük nesnelerin yüksek hassasiyetli ölçümleri

Sistem, sadece birkaç milimetreden birkaç metreye kadar yapısal bileşenlere kadar numunelerin analizi için kararlı çözümler sunar. Ölçüm çözünürlüğü, numunenin geometrisinden ve sıcaklığından bağımsız olarak mikrometre altı aralığına kadar iner.

ARAMIS Sensörleri

ARAMIS 3D Camera

Endüstriyel ortamlarda üst düzey test uygulamaları için yüksek çözünürlüklü 3D kamera sistemi ve sağlam tasarım

ARAMIS Adjustable

Farklı ölçüm görevlerine hızlı adaptasyon ile 2D ve 3D analiz için modüler bir ölçüm sistemi