Cadem Metrology

Zeiss Scanbox 6

ATOS ScanBox Series 6

Üretim ortamında yüksek verim

ATOS ScanBox Series 6

Üretim ortamında, kalite problemlerinin olabildiğince hızlı belirlenmesi, analiz edilmesi ve ortadan kaldırılması önemlidir. Bunun için, hedeflenen düzeltici önlemleri kısa sürede başlatabilmek ve hurdayı en aza indirgemek için mümkün olduğunca çok parçanın en kısa sürede tamamen kontrol edilmesi gerekir.
Videoyu oynat

Yüksek yük kapasitesi

ATOS ScanBox 6135, büyük ve ağır parçalar, örneğin döküm parçalar, takılı parçalar veya 3,5 m'ye kadar boyuta sahip kalıplar için üretilmiştir.
Videoyu oynat

İki çalışma alanı

ATOS ScanBox 6235'in özel bir özelliği, birbirinden bağımsız olarak çalıştırılabilen ve bu nedenle minimum sürede daha da hassas ölçüm sonuçları sağlayan iki çalışma alanıdır. Döndürme tablası ölçüme paralel olarak ayarlanabilir.

Yüksek verim

Parçalar ve fikstürler, ATOS ScanBox dışındaki değişen paletlere yerleştirilebilir. Paletler, konumlandırma pimleri kullanılarak hızlı ve tekrarlanabilir şekilde yüklenir. Paletler, konumlandırma pimleri kullanılarak hızlı ve tekrarlanabilir şekilde yüklenir. Bu, yüksek bir parça verimiyle sonuçlanır ve seri üretim için idealdir.
ATOS ScanBox Series 6

Aynı anda yükleme ve ölçme

ATOS ScanBox 6235, birbirinden bağımsız olarak çalıştırılabilen iki çalışma alanı sayesinde daha da yüksek bir verimi mümkün kılar. Döndürme tablası ölçüme paralel olarak ayarlanabilir. ATOS ScanBox 6235’in her iki çalışma alanına veya döndürme masalarına, 3,5 m’ye kadar boyuta sahip kapılar veya bagaj kapakları gibi parçalar yerleştirilebilir. Otomatik kapılar sayesinde her iki çalışma alanı da güvenle çalıştırılır.

Kolay Yükleme Konsepti

Hızlı yükleme ve boşaltma

Giriş alanları çok geniş inşa edilmiştir ve vinçler, forkliftler veya transpalet gibi yükleme makinelerinin karmaşık olmayan kullanımına izin verir. ATOS ScanBox Series 6, büyük ve ağır parçalarla yüklenebilir. Döner tabla ünitesinin maksimum yükü 5.000 kg'dır.
ATOS ScanBox Series 6

Hızlı parça değişimi

ATOS ScanBox 6135 ve 6235 ile, bagaj kapakları ve kapılar gibi bağlı parçalar, çok parçalı bir fikstürle daha hızlı ölçülebilir çünkü fikstürü değiştirmek gerekli değildir. Çok parçalı fikstür, takılı parçalar ön tarafta değiştirilebilecek şekilde kolayca konumlandırılabilir.
ATOS ScanBox Series 6

Faydaları

Üretime eşlik eden kalite kontrol

ATOS ScanBox Series 6 için tipik bir uygulama, üretimde kalite güvencesinin yanı sıra ürün geliştirme ve araç denemesidir. Kalitenin doğrulanması için optik ölçüm sistemi, tam gerçek 3D koordinatlar ile CAD verileri arasında mümkün olan en kısa sürede tam otomatik tam alan sapmaları sağlar.

Yüksek hassasiyetli 3D ölçüm teknolojisi

Optik 3D ölçüm makinesi, ATOS serisinin endüstriyel ve yüksek hassasiyetli bir 3D tarayıcısı ile birlikte teslim edilir. Güçlü ışık kaynağı ile ATOS 5 sensörü, kısa ölçüm süresinde yüksek hassasiyetli veriler sağlar. ATOS 5X’in son derece parlak ışık kaynağı ile birleştirilen ATOS ScanBox 6135 ve 6235 modelleri, büyük ölçüm hacimlerine ve dolayısıyla çok yüksek bir ayrıntı çözünürlüğünü korurken daha da yüksek bir verimliliğe izin verir. Bu, örneğin, araba karoseri imalatında gereklidir.

Daha büyük nesnelerin ölçümü için en çok tercih edilme

ATOS ScanBox 6130, 3000 mm’ye kadar boyuta sahip parçaların tüm yüzey kalite kontrolü için giriş seviyesi modelidir. Piyasaya sürüldüğünden bu yana, otomatik 3D ölçüm makinesi otomotiv, havacılık ve enerji gibi çeşitli sektörlerdeki yüzlerce şirkete kurulmuştur.

Tüm iş akışı için güçlü yazılım

ATOS Professional

ATOS Professional, ATOS 3D tarayıcıları kontrol etmek için süreç açısından güvenilir bir yazılım çözümüdür. Yazılım, hassas 3D yüzey verileri oluşturur ve eksiksiz inceleme ve raporlama işlevlerini tek bir yazılım paketinde birleştirir. Yazılım, GOM Inspect Suite'in Profesyonel modülündeki tüm fonksiyonları içerir ve bu nedenle boyutsal analizler için eksiksiz bir parametrik ve takip edilebilir ölçüm ve kalite kontrol yazılımıdır.
ATOS ScanBox Series 6
ATOS ScanBox Series 6

VMR

Sanal ölçüm odası, ATOS ölçüm hücrelerinin tüm öğeleri için ATOS Professional yazılımındaki merkezi kontrol istasyonu ve ölçüm planlama modülüdür. Gerçek bir ölçüm ortamının işlevsel temsilini sanal bir simülasyonda sunar. VMR sayesinde kullanıcı, belirli robot programlama becerilerine ihtiyaç duymadan sistemle çalışabilir. Gerçek ortamda gerçekleştirilmeden önce tüm robot hareketleri simüle edilir ve güvenlik açısından kontrol edilir.

Demo Talep Formu

CADEM METROLOGY

Dijital Dönüşümünüzü
Birlikte Gerçekleştirelim

Ürün seçimi konusunda zorlanıyorsanız CADEM METROLOGY ekibi ile iletişime geçin. Ölçümünü gerçekleştirmek istediğiniz parçanın büyüklüğü ve ölçüm yapmayı planladığınız alan değerlendirilerek size en uygun sistem uzmanlarımız tarafından belirlenir ve ücretsiz demo hizmeti sağlamaktadır.