Cadem Metrology

GOM ZEISS Scanbox 5

ZEISS ScanBox Series 5

Maksimum esneklik için modüler konsept

Karmaşık Geometriler İçin Üretime Entegre Muayene

ZEISS ScanBox Seri 5, karmaşık parçaların otomatik muayenesi ve dijitalleştirilmesi için hepsi bir arada bir çözümdür. Güçlü 3D ölçüm makinesi, CAD kıyaslaması için size çok kısa sürede tam alan ölçüm sonuçları sunar, GD&T’den olası sapmaları görselleştirir, üretim, bakım ve tamir süreçlerinizi hızlandırır. Sistemi yüzey ve kenar noktalarının, deliklerin veya oyukların belirli ölçüm özelliklerinin ve geometrilerinin hızla alınması için kullanın.

Seri Üretimde Kalite Güvencesi

ZEISS ScanBox Seri 5 seri muayene sürecinizi optimize eder ve üretim süreçlerinizi kontrol ederken sizi destekler. Standartlaştırılmış ve otomatik prosedürler parça üretim hızını artırır ve ıskartaları azaltır. ZEISS ScanBox Seri 5 sistemler, gerçek zamanlı eğilim analizleri sayesinde çalışma esnasında yüksek süreç güvenilirliğini mümkün kılar. Bu sayede üretimdeki farklılıklar hızla tanımlanabilir.

ZEISS ScanBox Seri 5 üç modele sahiptir ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmeniz için pek çok seçenek içerir; biz buna yeni modülerlik diyoruz. Bileşenler birbiri ile özdeştir ve bu sayede farklı düzenlere yükseltmek için mükemmel olasılıklar sunar. Döner tabla modülünün maksimum yükü 2000 kg’dır.

ZEISS Scanbox Teaser

ZEISS ScanBox 5110

1000 mm boya kadar, karmaşık kanatlar gibi parçaların ölçümü ve muayenesi.
ZEISS Scanbox Teaser

ZEISS ScanBox 5120

2000 mm boya kadar, araçların iç bileşenleri gibi parçaların ölçümü ve muayenesi
ZEISS Scanbox Teaser

ZEISS ScanBox 5130

3000 mm boya kadar sac parçalar, tertibatlar, döküm parçalar ve türbin bileşenlerinin ölçümü ve muayenesi

ZEISS ScanBox Series 5: Çok amaçlı ve esnek

ZEISS Scanbox 5 Ergonomik Fonksiyonlar

Ergonomik Fonksiyonlar

Yeni, esnek kullanıcı arayüzü, kullanıcıyı desteklemek için çeşitli ergonomik fonksiyonlar sunar. Elektronik şalter kabinine entegre edilmiş dönebilir bir kol istenilen konuma ayarlanabilir, bu sayede ZEISS ScanBox Seri 5 ayaktayken veya oturarak kullanılabilir.

Kanat Muayeneleri için Özelleştirildi

ZEISS ScanBox 5110 ile kanat muayeneleri özel olarak tasarlanmıştır. Gaz türbini endüstrisi için geliştirilen ATOS 5 for Airfoil, optimize edilmiş çalışma mesafesi ve 100 x 70 mm²’den başlayan alanların ölçümü ile en küçük detayların bile yüksek hassasiyetli 3D verilerini sunar. Karmaşık yapıya sahip kanatçıklı bir diski bir saatten kısa sürede ölçebilirsiniz. Bir türbin kanadı, birkaç dakikada muayene edilir.
Videoyu oynat
GOM Scanbox 5 Parçaları

Optik Seri Ölçüm

ZEISS ScanBox Seri 5, seri ölçüm için geliştirilmiştir ve çoğu zaman doğrudan üretim ortamında kullanılır. Ölçüm prosedürleri otomatiktir ve özdeş parçaların 3D ölçüm verilerinin yeniden üretilebilirliği sağlanmıştır. Muayene için ölçüm programlarını GOM Inspect Pro yazılımının sanal ölçüm odasında (VMR) oluşturursunuz. Robot tamamen yazılım ile kontrol edilir ve ölçüm noktaları arasında sırayla hareket eder. Yazılımın parametrik yapısı ile CAD veri durumundaki veya muayene planındaki değişiklikler hızla güncellenebilir. Çalışma esnasında personel sistemi kolayca kullanabilir.

Sensör Uyumluluğu

ATOS sensörleri her bir ölçüm için tam alan 3D koordinatlar sağlar. Birkaç saniye içerisinde, ölçüm başına 12 milyona kadar bağımsız ölçüm noktası yakalanır. Sonuç olarak, ölçüm verileri yüksek detaylı yeniden üretilebilirliğe sahiptir ve böylece çok küçük parça özelliklerinin ölçülmesi sağlanır.
ZEISS Scanbox Series 5

Endüstri uygulamaları için yüksek hızlı 3D tarama sistemi, karmaşık geometriler için yüksek hassasiyetli kapsam

ZEISS ScanBox Series 5

En küçük detaylarda hassas bile tarama, otomatik uygulamalarda son derece yüksek kararlılık

GOM VMR Teaser

GOM Inspect Pro’daki Sanal Ölçüm Odası

Sanal ölçüm odası (VMR), optik ölçüm hücrelerinin tüm elemanları için merkezi kontrol ve ölçüm planlama yazılımıdır. VMR’de, gerçek ortam, yani ölçüm hücresindeki robotlar, sensörler ve parçalar, fonksiyonel olarak bir simülasyon içinde görüntülenir. Programlama, robot yollarının kinematiğini, fikstürlemeyi ve ölçüm planını içerir. VMR sayesinde, kullanıcı özel robot programlama yeteneklerine ihtiyaç duymadan sistemde çalışabilir. Gerçek ortamda yapılmadan önce bütün robot hareketleri simüle edilir ve güvenlik açısından kontrol edilir.

Demo Talep Formu

CADEM METROLOGY

Dijital Dönüşümünüzü
Birlikte Gerçekleştirelim

Ürün seçimi konusunda zorlanıyorsanız CADEM METROLOGY ekibi ile iletişime geçin. Ölçümünü gerçekleştirmek istediğiniz parçanın büyüklüğü ve ölçüm yapmayı planladığınız alan değerlendirilerek size en uygun sistem uzmanlarımız tarafından belirlenir ve ücretsiz demo hizmeti sağlamaktadır.