Cadem Metrology

Yüksek Hızlı Teknolojiye Sahip Endüstriyel
3D Ölçüm Sistemleri

GOM, optik 3D metrolojide uluslararası standartları belirler. ATOS sensörleri, dünya çapındaki müşterilerin ürün kalitesini artırmalarına, süreçleri optimize etmelerine ve böylece daha verimli üretim yapmalarına yardımcı olur.

ATOS 3D tarayıcılar, üç boyutlu ölçüm verilerini hızlı ve hassas bir şekilde sunan yüksek çözünürlüklü optik sayısallaştırıcılardır. ATOS, tekrarlanabilir ve hassas ölçümler için gelişmiş donanım ve akıllı yazılım ile geliştirilmiştir. Ölçüm sistemleri, yapılandırılmış mavi ışık kullanarak temassız çalışır ve yüksek hızda ayrıntılı çözünürlük ile hassas taramalar sunar.

ATOS sistemleri, sac metaller ve kalıplar, türbin kanatları, prototipler ve enjeksiyonla kalıplanmış ve basınçlı pres döküm parçalar gibi parçaların muayenesi için birçok endüstride kullanılmaktadır.

ATOS Ailesi

Tek bir sistemde hafif taşınabilir 3D tarama, problama ve izleme

Gom Atos Plus Teaser
ATOS Plus 45M

Bu fotogrametri eklentisi, gelişmiş doğruluk ve güvenilirlik için ATOS sensörlerini genişletir.

ATOS Ailesi

Dinamik Referanslama

ATOS'un kanıtlanmış stereo kamera prensibi, her ölçüm için aşırı belirlenmiş bir denklem sistemi sunar.Stereo kamera ilkesinin GOM'un Referans Nokta Sistemi ile birleşimi, ATOS'un proses güvenilirliğini şu şekilde garanti eder:

Triple Scan Prensibi

Hassas pattern desenleri nesnenin yüzeyine yansıtılır ve stereo kamera prensibine dayalı olarak iki kamera tarafından yakalanır. Hem kameraların hem de projektörün ışın yolları kalibre edildiğinden ve bu nedenle önceden bilindiğinden, üç farklı ışın kesişiminden 3D yüzey noktaları hesaplanabilir. Bu triple scan prensibi, yansıtıcı yüzeyleri ve girintili nesneleri ölçmek için avantajlar sunar. Sonuç, delikler veya düzensiz noktalar olmadan eksiksiz ölçüm verileridir.

Lazer Işık Kompresörü

ATOS 5X'in ışık işlemesi, lazer ışığına dayalı son derece parlak bir ışık kaynağı oluşturmak için birkaç lazer elemanını bir araya getiren bir Lazer Işık Kompresörü ile genişletilir. Sekiz kata kadar daha parlak ışık, özellikle ortam ışığı etkilerine karşı dayanıklıdır ve 1.000 mm'ye kadar ölçüm alanları ve son derece kısa pozlama süreleri sağlar. Bu, gerekli tarama sayısını azaltır, ölçüm kurulumunu basitleştirir ve ölçüm süresini kısaltır.

Mavi Işık Ekolayzer

GOM'un projeksiyon teknolojisi, dar bantlı mavi ışıkla çalışır; bu, görüntü alımı sırasında parazit yapan ortam ışığının filtrelenebileceği anlamına gelir. Ayrıca ATOS 5, ışık kaynağının parlaklığını 1,5 kat artıran ve projeksiyon ünitesine tek tip, tutarlı olmayan, lekesiz ışık ileten bir mavi ışık dengeleyici ile donatılmıştır.

ATOS 5'in Mavi Işık Ekolayzeri o kadar güçlüdür ki, alışılmamış yüzeylerde bile kısa ölçüm süreleri elde edilebilir ve karmaşık geometrilerin hassas bir şekilde kapsanması mümkündür.

Mavi Işık Teknolojisi

GOM'un projeksiyon teknolojisi, dar bantlı mavi ışıkla çalışır; bu, görüntü alımı sırasında parazit yapan ortam ışığının filtrelenebileceği anlamına gelir. Işık kaynakları o kadar güçlüdür ki, işbirlikçi olmayan yüzeylerde bile ölçüm verileri yakalanır. Ayrıca Blue Light Technology'nin LED'lerinin ömrü 10.000 saatten çok daha fazladır.

Endüstriyel Üretimde Otomatik Ölçüm

ATOS ScanBox serisi ile GOM, üretim ve üretim sürecinde verimli ve seri kalite kontrolü için standartlaştırılmış optik 3D koordinat ölçüm makineleri sunar. Otomatik sistemler, aynı zamanda süreç güvenilirliğini artırarak yüksek verim sağlar.

GOM Atos Genel Bakış Garantili Ölçüm