Cadem Metrology

Gom Scanbox 4105

ATOS ScanBox Series 8

Uzun ve Geniş Komponentlerin İki Taraflı Ölçümü Gom Teaser Atos Scanbbox Series 8

ATOS ScanBox Series 8

ATOS ScanBox Series 8 ile GOM, hem dış hem de içerideki tüm araçları ölçebilen bir ölçüm sistemi sunuyor. Ana uygulama alanları Meisterbock ve Cubing'deki analizler, komple araçların kalite kontrolü ve karoser imalatında kalite güvencesidir. Birkaç parçanın ölçümleri, gap & flush bilgilerini doğrusal bir şekilde değerlendirmek için sanal olarak birleştirilebilir. Diğer uygulama alanları, örneğin dökme boşlukların taranması, frezelenmiş kalıpların kalite kontrolü ve kalıp bakımını içerir.
Videoyu oynat

ATOS ScanBox Series 8 Teknolojisi

8 eksenli kinematik

GOM, çok büyük parçaların ölçümü için yeni 8 eksenli kinematik sistemi geliştirdi. Bir doğrusal eksen, dikey bir kaldırma ve entegre bir kablo kanalına sahip eklemli bir robotun kombinasyonu, 8 serbestlik derecesi sayesinde sensörün konumlandırılmasında yüksek esneklik sağlar.

Modüler düzen

ATOS ScanBox Series 7 ve 8’in tek tip yapı bileşenleri ve modüler yapısı, ATOS ScanBox’ın hem Series 7 hem de Series 8’e yönelik talep odaklı bir uzantısını etkinleştirir.

Yükleme konsepti

ATOS ScanBox Series 8, bir ray sistemi, sürücü bilgisayarı ve güvenlik sistemleri içeren sürücüsüz bir panel taşıma sistemi ile yüklenebilir. Otomatik yükleme sistemi, ATOS ScanBox’ta araç gövdelerinin hızlı, tekrarlanabilir ve tam olarak konumlandırılmasını garanti eder. Diğer yükleme sistemleri, örneğin vinçler de kullanılabilir.

Sensör Teknolojisi

ATOS sensörleri, her bir ölçüm için tam alan 3D koordinatlar sağlar. Birkaç saniye içinde, tarama başına 16 milyona kadar bağımsız ölçüm noktası yakalanır. Sonuç olarak, ölçüm verileri, çok yüksek ayrıntılı yeniden üretim ile karakterize edilir ve böylece çok küçük komponent özelliklerinin ölçülebilmesini sağlar.
ATOS ScanBox Series 4

Sensör Uyumluluğu

ATOS sensörleri, her bir ölçüm için tam alan 3D koordinatlar sağlar. Birkaç saniye içinde, tarama başına 12 milyona kadar bağımsız ölçüm noktası yakalanır. Sonuç olarak, ölçüm verileri, çok yüksek ayrıntılı yeniden üretim ile karakterize edilir ve böylece çok küçük bileşen özelliklerinin ölçülebilmesini sağlar.
ATOS ScanBox Series 4

ATOS Professional

3D Tarama ve Kalite Kontrol Yazılımı

ATOS Professional, ATOS 3D tarayıcıları kontrol eden, hassas 3D yüzey verileri üreten ve tek bir yazılım paketinde eksiksiz kalite kontrol ve raporlama işlevleri sunan, proses açısından güvenilir bir yazılım çözümüdür.

Yazılım, tüm GOM Inspect Professional işlevlerini içerir ve ATOS Professional'ı boyutsal analizler için eksiksiz bir parametrik ve izlenebilir ölçüm ve değerlendirme yazılımı yapar. Sezgisel işletim konsepti, tüm ölçüm görevlerini kolay ve esnek bir şekilde gerçekleştirmeyi mümkün kılar.

Demo Talep Formu

CADEM METROLOGY

Dijital Dönüşümünüzü
Birlikte Gerçekleştirelim

Ürün seçimi konusunda zorlanıyorsanız CADEM METROLOGY ekibi ile iletişime geçin. Ölçümünü gerçekleştirmek istediğiniz parçanın büyüklüğü ve ölçüm yapmayı planladığınız alan değerlendirilerek size en uygun sistem uzmanlarımız tarafından belirlenir ve ücretsiz demo hizmeti sağlamaktadır.