Cadem Metrology

Gom Inspect Suite

ARAMIS Adjustable

2D ve 3D analizler için modüler ölçüm sistemi Gom Aramis 3D Adjustable Base

Gereksinimlerinizle birlikte genişletilebilir

Modüler olarak genişletilebilir ARAMIS Adjustable kamera sistemi, GOM metroloji dünyasına uygun maliyetli bir giriş noktasıdır. Statik veya dinamik olarak gerilmiş bileşenlerin analizi için hassas 2D ve 3D koordinatlar sağlar ve çeşitli ölçüm görevleri için esnek bir şekilde kullanılabilir.
Videoyu oynat

Modüler olarak genişletilebilir bir sistem

Sınırlı bir bütçe ile profesyonel metroloji testlerini kapsamanız mı gerekiyor? Artık ARAMIS Adjustable çözümünü ihtiyaçlarınıza göre yapılandırabilirsiniz. İhtiyaçlarınız arttığında, sistem de onlarla birlikte büyür. Örneğin, 2D sensör, ikinci bir kamerayla kolayca 3D sisteme genişletilebilir. GOM Testing Controller, Dual LED aydınlatma ve yazılım gibi diğer sistem bileşenleri de aynı kolaylıkla eklenebilir.

Küçük sistemle başlayın, sisteminizi daha sonra genişletin.

Esnek şekilde ayarlanabilen ölçüm alanı

Hem 2D hem de 3D sensör ile sistem, statik veya dinamik gerilmeye maruz kalan komponentlerin tam alan ve nokta tabanlı analizi için uygundur. Değişken ölçüm hacimleri ve mesafeleri sayesinde sensörler, farklı ölçüm görevleri için esnek bir şekilde kullanılabilir. Dahası, esnek çift LED aydınlatma, numunelere farklı açılardan erişilmesi zor olanların bile aydınlatılmasına izin verir. Bu, sistemi çeşitli uygulamalar üzerinde çalışan araştırma kurumları ve üniversiteler için ideal hale getirir.
Videoyu oynat

Tam donanımlı sistem çözümü

ARAMIS Adjustable sistem çözümü için, 12 megapiksele kadar çözünürlüğe sahip toplam üç 3D kamera çeşidi mevcuttur. Her donanım ve yazılım bileşeni, en yüksek konfigürasyon seviyesine dahil edilebilir.

ARAMIS Adjustable 2D / 3D için teknik veriler

2,3 ile 12 megapiksel arasında toplam üç kamera çeşidi ve 25 ile 2.000 fps arasında kare hızları ile ARAMIS Adjustable, araştırma, geliştirme ve endüstride çeşitli uygulamalar için tasarlanmıştır.

Aksesuarlar

GOM Touch Probe
Kalibrasyon objesi
Referans noktası markerları
Deformasyon sprey paketi
Stand
Taşıma çantası

Uygulamalar

Aramis Adjustable Surface Strain Measurement

Numunelerin yüzey gerinim ölçümü

Dijital görüntü korelasyonu (DIC) ilkesine dayalı temassız ve malzemeden bağımsız ölçümler
Gom Aramis Material Properties

Malzeme özelliklerinin belirlenmesi

Nakajima, çıkıntı, çekme, bükme, kesme ve delik genişletme testleri gibi malzeme testleri
Gom Aramis Measurement Local Effects

Yerel etkilerin ölçülmesi

Malzeme davranışının ayrıntılı gösterimi, elastik ve plastik düzgün şekil değiştirme arasında geçiş

GOM Acceptance Test

Çoğu ARAMIS sensörünün kalite ve performans kapasitesinin kanıtı GOM Acceptance Test (GAT) tarafından sağlanır. Kabul prosedürü, 2634-1 ve 2626 VDI standartlarına dayanmaktadır ve giden teslimat sürecinin ayrılmaz bir parçasıdır. Müşteriler, satın alınan sensör için bir GAT sertifikası, kullanılan optik ölçek için bir DAkkS sertifikası ve ayrıntılı bir işlem açıklaması alır.
Videoyu oynat

Demo Talep Formu

CADEM METROLOGY

Dijital Dönüşümünüzü
Birlikte Gerçekleştirelim

Ürün seçimi konusunda zorlanıyorsanız CADEM METROLOGY ekibi ile iletişime geçin. Ölçümünü gerçekleştirmek istediğiniz parçanın büyüklüğü ve ölçüm yapmayı planladığınız alan değerlendirilerek size en uygun sistem uzmanlarımız tarafından belirlenir ve ücretsiz demo hizmeti sağlamaktadır.