Cadem Metrology

Gom Scanbox 4105

ATOS ScanBox Series 7

6000 mm'ye Kadar Büyük ve Ağır Komponentlerin Ölçümü Gom Teaser Scanbox Series 7

ATOS ScanBox Series 7

ATOS ScanBox Series 7 esas olarak araba imalatında, try-out kalıp yapımında ve preshanelerde kullanılır. Optik 3D ölçüm sistemi, başlangıç aşamasında karşılaştırma için eksiksiz analiz ölçümleri gerçekleştirir veya üretimde kalite güvencesi için kullanılır.

Otomobil yan panelleri gibi büyük parçalar ve boyutu 6 m'ye kadar olan ek parçalar ölçülebilir. Tam alan ölçüm verileri, delik modelinin, kırpmanın ve karakter çizgilerinin analizini sağlar. Diğer uygulamalar için ağır ve büyük parçalar da ATOS ScanBox Series 7 ile ölçülüp denetlenebilir.

Videoyu oynat

ATOS Scanbox Series 7 Teknolojisi

8 eksenli kinematik

GOM, çok büyük parçaların ölçümü için yeni 8 eksenli kinematik sistemi geliştirdi. Bir doğrusal eksen, dikey bir kaldırma ve entegre bir kablo kanalına sahip eklemli bir robotun kombinasyonu, 8 serbestlik derecesi sayesinde sensörün konumlandırılmasında yüksek esneklik sağlar.

Modüler düzen

ATOS ScanBox Series 7 ve 8’in tek tip yapı bileşenleri ve modüler yapısı, ATOS ScanBox’ın hem Series 7 hem de Series 8’e yönelik talep odaklı bir uzantısını etkinleştirir.

Rotation table

ATOS ScanBox 7260 ayrıca bir döndürme tablası çalışma alanına sahiptir. Bu, ATOS ScanBox 6130’a karşılık gelir ve orta büyüklükteki bileşenlerin ek ölçümlerini sağlar. Döndürme tablası bir palet sistemi ile yüklenebilir ve böylece bileşenlerin hızlı, tekrarlanabilir ve tam olarak konumlandırılmasını garanti eder.

Sensör Teknolojisi

ATOS sensörleri, her bir ölçüm için tam alan 3D koordinatlar sağlar. Birkaç saniye içinde, tarama başına 16 milyona kadar bağımsız ölçüm noktası yakalanır. Sonuç olarak, ölçüm verileri, çok yüksek ayrıntılı yeniden üretim ile karakterize edilir ve böylece çok küçük komponent özelliklerinin ölçülebilmesini sağlar.
ATOS ScanBox Series 4

Sensör Uyumluluğu

ATOS sensörleri, her bir ölçüm için tam alan 3D koordinatlar sağlar. Birkaç saniye içinde, tarama başına 12 milyona kadar bağımsız ölçüm noktası yakalanır. Sonuç olarak, ölçüm verileri, çok yüksek ayrıntılı yeniden üretim ile karakterize edilir ve böylece çok küçük bileşen özelliklerinin ölçülebilmesini sağlar.
ATOS ScanBox Series 4

ATOS Professional

3D Tarama ve Kalite Kontrol Yazılımı

ATOS Professional, ATOS 3D tarayıcıları kontrol eden, hassas 3D yüzey verileri üreten ve tek bir yazılım paketinde eksiksiz kalite kontrol ve raporlama işlevleri sunan, proses açısından güvenilir bir yazılım çözümüdür.

Yazılım, tüm GOM Inspect Professional işlevlerini içerir ve ATOS Professional'ı boyutsal analizler için eksiksiz bir parametrik ve izlenebilir ölçüm ve değerlendirme yazılımı yapar. Sezgisel işletim konsepti, tüm ölçüm görevlerini kolay ve esnek bir şekilde gerçekleştirmeyi mümkün kılar.

Demo Talep Formu

CADEM METROLOGY

Dijital Dönüşümünüzü
Birlikte Gerçekleştirelim

Ürün seçimi konusunda zorlanıyorsanız CADEM METROLOGY ekibi ile iletişime geçin. Ölçümünü gerçekleştirmek istediğiniz parçanın büyüklüğü ve ölçüm yapmayı planladığınız alan değerlendirilerek size en uygun sistem uzmanlarımız tarafından belirlenir ve ücretsiz demo hizmeti sağlamaktadır.