Tüketim Ürünleri 3D Metroloji ile Ürün Şekillendirme

Sürekli Yenilik Gerektiren Endüstriler İçin Yenilikçi Teknoloji

Kısa ürün döngüleri, maliyet baskısı ve yüksek kalite gereksinimleri, tüketim malları üreticilerini verimli bir şekilde ürün geliştirmeye ve üretmeye zorlar. Bu nedenle GOM sistemleri, tasarım ve malzeme testinden parça ve kalıp yapımına, ilk ürün kalite kontrolünden ve üretiminden montaj analizi ve yük testlerine kadar tüm üretim prosesleri için kullanılır. Kalıp satın alma ve ilk ürün kalite kontrolü sırasında, tam alan ölçüm sonuçları, üretilen parçaların geometrik ve boyutsal doğruluğu hakkında kapsamlı veriler sağlar. Bu şekilde, ürün lansmanları için başlangıç süreleri önemli ölçüde azaltılabilir.

Uygulamalar ve Faydaları

  • Profesyonel yazılım ve donanım, güçlü bir mühendislik aracı oluşturur
  • İyileştirilmiş ürün geliştirme
  • Tam parça kalite kontrolü
  • Renk grafiğinde tolerans görselleştirme
  • Dijital montaj ile prototip analizi
  • Kalıp incelemesi ve temel neden analizi
  • Tersine mühendislik ve sanal gerçeklik oluşturma

Plastik Üretim Sürecinde 3D Metroloji Uygulamaları

Plastik mühendisliğinde, 3 boyutlu metroloji, enjeksiyon kalıplama, üflemeli kalıplama ve ısıyla şekillendirme proseslerindeki prototip ve kalıp yapımından ilk ürün kalite kontrol raporlarına, montaj analizi ve yük testine kadar tüm aşamaları destekler ve hızlandırır.

Optik 3D Ölçüm ile Plastik Parçaların Kalite Güvencesi

Almanya'nın Kronberg kentinde elektrikli vücut bakım cihazlarının tanınmış üreticisi olan Braun, kalite güvence sürecine optik ölçüm sistemlerini eklediğinden bu yana ürünler çeşitli değişiklikler geçirmiştir. Aslında, yeni sistemler yeni kalite kontrol uygulamalarını mümkün kıldığı için bu da ürünlere yansımıştır.