Gom Inspect Suite

PONTOS Live

Takip Etme ve Denetleme için 3D Optik Metroloji Gom Ponntos Live Header

Özellikleri

PONTOS Live, özellikle üretim ortamları için tasarlanmış parçaların canlı konumlandırılması için bir takip sistemidir. GOM Touch Probe ile donatılmış sistem, optik ile dokunsal ölçüm tekniklerini birleştirmeye izin verir. Dinamik referanslama yoluyla, ölçüm nesnesi optik sensör tarafından sürekli olarak izlenir.
Videoyu oynat

PONTOS Live Teknolojisi

Stereo kamera

Stereo kamera sistemi, referans noktası markerlarının hassas 3D koordinatlarını sağlar. Ön ayarlı ve sertifikalı lensler endüstriyel bir muhafazaya entegre edilmiştir ve sensör kalibrasyonu için daha az gereksinimle yüksek stabilite sağlar. Kullanıcılar, ölçüm hacmini kolayca değiştirebilir ve böylece küçükten büyüğe nesneleri ölçebilir.

Canlı işlevsellik

Canlı işlevsellik, çevrimiçi ölçümlere ve çevrimiçi konumlandırmaya izin verir. GOM Dokunmatik Problar ve GOM Adaptörleri ile ölçüm yaparken desteklenir, böylece bileşenler çevrimiçi bir ölçümde CAD ile özel olarak hizalanabilir ve konumlandırılabilir.

GOM Touch Probe

GOM Touch Probe, sistem tarafından optik olarak izlenen ölçüm sistemleri için dokunsal bir eklentidir. Dokunsal ölçümler için kullanılır ve erişilmesi zor alanlarda bile ölçüm koordinatlarına izin verir.

GOM Adapter

GOM Adapters, komponent konumlandırma veya geometrik elemanların ve kenarların ölçümü gibi canlı ölçüm için genişletilmiş seçenekler sunar.

Gom Inspect Suite Teaser

Yazılım

GOM Inspect Professional yazılımının değerlendirme ve analiz araçları tamamen PONTOS Live için mevcuttur. GOM tarafından geliştirilen parametrik konsept, tüm unsurların proses güvenilirliğini ve izlenebilirliğini sağlar.

Demo Talep Formu

CADEM METROLOGY

Dijital Dönüşümünüzü
Birlikte Gerçekleştirelim

Ürün seçimi konusunda zorlanıyorsanız CADEM METROLOGY ekibi ile iletişime geçin. Ölçümünü gerçekleştirmek istediğiniz parçanın büyüklüğü ve ölçüm yapmayı planladığınız alan değerlendirilerek size en uygun sistem uzmanlarımız tarafından belirlenir ve ücretsiz demo hizmeti sağlamaktadır.