Cadem Metrology


Ücretsiz İndir

Hacim verisi analizi

CT verilerini GOM Volume Inspect ile görselleştirerek inceleyin ve ölçüm nesnelerinizin kalitesi hakkında yüksek hassasiyetli bilgi edinin. Geometriler, kusurlar, iç ve yüzey yapıları ile montaj durumlarını değerlendirin ve sonuçlarınızı açık bir raporda derleyin. Aktif parametrik konsepti sayesinde bütün iş adımları izlenebilir ve mevcut projenizde, herhangi bir anda proje şablonları oluşturabilirsiniz. Bu sayede, doğru sonuçları daha önce hiç olmadığı kadar hızlı elde edeceksiniz.

GOM Volume Inspect Pro ile faydalarınız

Yazılımımızın genel avantajlarından faydalanın ve CT donanımınızın ölçüm verilerini değerlendirmekte kullanın. eLearnings içeriğimiz yazılıma giriş yapılmasını ve optimum şekilde kullanılmasını kolaylaştırır.
GOM Blade Inspect Pro
Sistemden bağımsız
CT verilerini – ölçüm için hangi CT sistemini kullanıyor olursanız olun – yazılıma import edin. GOM Volume Inspect Pro ile CT verilerinizi görselleştirerek analiz edebilir ve kapsamlı raporlar oluşturabilirsiniz.
GOM Blade Inspect Pro
Düzenli güncellemeler ve daha çok geliştirme
Bizim için, geliştirmemizin en ön safhasında günlük mücadeleleriniz vardır – ekibimiz, özel uygulamalarınızı daha iyi destekleyebilmek için sürekli yazılımı iyileştirmeye çalışır.
GOM Blade Inspect Pro
Dünya çapında destek ve hizmet
Destek hizmetlerimizle, Pro yazılımın daha fazla geliştirme ve iyileştirmelerine tam erişiminiz olacak. Sorularınız olursa, hizmet uzmanlarımız size yüz yüze veya internet üzerinden destek olacaktır.

CT değerlendirme için özellikler

GOM Volume Inspect Pro Görselleştirme

2D ve 3D olarak analiz edin

Gelişmiş hacim görselleştirme

Hacim Detayı Görünüm ile farklı açılardan hacim kesitlerini aynı anda görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede hacim içinde optimum yön bulma sağlayabilir ve bileşeninizi daha detaylı olarak analiz edebilirsiniz. Şeffaflık ve renk tasarımı özelleştirilebilir. Hacimdeki parça özelliklerini ve malzeme yoğunluğunu açık ve yapılandırılmış şekilde görselleştirmek için tekil renk plotlarını kullanın.

Verimi en üste çıkarın

Seri taramaların hacimlere ayrılması

CT ile birkaç parçayı “tek karede” taradıktan sonra, Hacim Ayırma fonksiyonu ile artık parçaları teker teker seri hacminden ayırabilirsiniz – böylece tekil değerlendirmeler veya parçalar arası kıyaslamalar basitleşir.

GOM Volume Inspect Pro Toplu Tarama

Kapsamlı raporlama

Sonuçların video ile sunulması

Bileşeninizin her katmanı arasında sanal olarak hareket etmekle kalmayıp, artık hareketiniz esnasında video klipleri kaydedebilir, değerlendirmeyi kaydedebilir ve başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Videolar, analizinizi daha da ikna edici yapacaktır. Videoları karmaşık bileşen bilgilerini kolay şekilde açıklamak için kullanın.

Yazılımınızı özelleştirin

Python API ile Uzantılar

Özellik paketleri yardımıyla yazılımınıza uzman özellikleri ekleyebilir ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz. Python arayüz sayesinde GOM Volume Inspect Pro içinde yapılan bütün işlemleri kaydedip düzenlemeniz de mümkündür.

GOMInspect Pro Python

Bir bakışta GOM Volume Inspect Pro

Sezgisel çalışma, yüksek performans: CT verilerinin analizi hiç bu kadar kolay olmamıştı! GOM Volume Inspect Pro, bütün iş akışını destekler: veri alma, CT verilerini import etme ve poligonizasyondan kapsamlı analizlere ve raporlamaya.
Hacim verilerinin interaktif görüntülenmesi

Verilerinizi 3D ve 2D hacim kesitleri olarak görüntüleyin

Metrolojik değerlendirme

Geometrik elemanların 3D incelemeleri (GD&T dahil)

İç kusurların analizi

Çekme boşlukları, çatlaklar, yabancı maddeler, gözeneklilik ve diğerleri

Sonuçları görselleştirme

Renk kodlu görselleştirme ile tam saha hedef/gerçek karşılaştırmaları

Birkaç bileşenin değerlendirmesi

Trend analizi ve parçalar arası karşılaştırma

Otomasyon fonksiyonları

Otomatik değerlendirmeler ve özelleştirilmiş fonksiyonlar

GOM Volume Inspect Pro için Uzantılar

Gom Çözgü

Plastik enjeksiyon parçalarda yaşanan çarpılma ve burulmaların sanal ortamda giderilmesi

De-Warp ile parçalarınızı sanal olarak fisktürlenmiş durumda ölçebilir ve zaman ile maliyetten tasarruf sağlayabilirsiniz.

  • Fikstüre gerek yok
  • Iskartaları azaltın
  • Parçalarınızı doğru değerlendirin

Gom Zadd Teaser

Dökümler için AI tabanlı kusur algılama

ZEISS Otomatik Kusur Algılama lisans eklentisi ile parçalarınızdaki kusurları otomatik olarak algılayın.

  • Zayıf veri kalitesinde bile iyi sonuçlar sağlar.
  • Özelleştirilmiş segmentasyon modelleri
  • Yüksek kullanım kolaylığı

GOM Volume Inspect Pro çalışırken

Başka müşterilerin GOM Volume Inspect Pro ile neler yaptığına bakalım ve şaşırtıcı esnekliğini görelim.

  • ŞARJ EDİLEBİLİR PİL MUAYENESİ
  • ENJEKSİYON KALIPLI MALZEMENİN 3D MUAYENESİ
  • PLASTİK PARÇANIN KUSUR İNCELEMESİ

Şarj edilebilir bir pilin sanal muayenesi

Amaç: Bir şarj edilebilir pilin kritik bileşenlerini inceleyerek kusur olup olmadığını kontrol etmek.

Çözüm: Pili hesaplamalı tomografi sistemiyle taradıktan sonra, CT verileri GOM Volume Inspect Pro’da değerlendirilir. Yazılım pildeki herhangi bir noktada dijital kesit görünümler oluşturur. Görüntü detaylarını ve kontrastı özelleştirerek en ufak detayları ve malzeme farklılıklarını mükemmel kalitede açığa çıkarabilirsiniz. Anot çıkıntısı yakınındaki tipik problemli bölgeler, karışan malzemeler veya kusurlu kaynak noktaları da hatasız biçimde algılanır.

Geometrik elemanların ve kusurların metrolojik değerlendirmesi

Amaç: Kauçuk halkası olan bir enjeksiyon kalıplı parçanın 3D muayenesi.

Çözüm: Parçanın CT ve CAD verileri, GOM Volume Inspect Pro içine import edilir. Bileşen kalitesini değerlendirmek ve gerekiyorsa aletleri optimize etmek için yazılımda bir hedef/gerçek karşılaştırması ve cidar kalınlığı analizi yürütebilirsiniz. Yazılım, boyut farklılıklarını çekme ve çarpıklıkları belirgin renklerle görüntüleyen bir renk profili olarak görselleştirir. Bileşenin- iç yapıları dahil- GD&T değerlendirmeleri ve kapsamlı raporlama, bu muayeneyi tamamlar.

Enjeksiyon kalıplı bir parçanın detaylı kusur muayenesi

Amaç: Yabancı maddeler ve boşluklar için detaylı kusur muayenesi.

Çözüm: Katı kalite gereksinimlerini karşılamak için, enjeksiyon kalıplı parça yabancı maddeler ve boşluklar için muayene edilir ve derinlemesine bir metrolojik değerlendirmeye tabi tutulur. Konu dahili yapıların muayenesi olduğunda GOM Volume Inspect Pro, bileşeninizin gözenekliliğini, kusur boyutlarını ve bunların dış kabuktan veya CAD’den mesafelerini analiz eden, bu işe özel ölçüm araçları sunar. Belirli sınıflandırmalar için tolerans aralıkları uygulanabilir.


ZEISS Quality Suite ile Şimdi başlayın!

ZEISS Kalite Yazılımında kolayca etkinleştirebileceğiniz ücretsiz deneme versiyonuyla GOM Volume Inspect Pro’nun sayısız avantajını deneyimleyin. ZEISS Kalite Yazılımı içinde bütün hizmetlerimize, eğitimlere, güncellemelere, özellik paketlerine ve fazlasına kolayca erişebilirsiniz. ZEISS Kalite Yazılımı ve GOM Volume Inspect Pro lisansının kapsamlı özelliklerine 14 günde karar verin. 14 günlük deneme süresi sonrasında GOM Volume Inspect temel versiyonunu herhangi bir kısıtlama olmadan, ücretsiz olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Veya uzmanlarımızla canlı bir tanıtımda GOM Volume Inspect Pro’nun sizi günlük işlerinizde nasıl destekleyebileceğini deneyimleyin.
Ürün tanıtımı

GOM Volume Inspect Pro’yu canlı görün

Yazılımı çalışırken deneyimleyin

Uzmanlarımız GOM Volume Inspect Pro’yu size özel çevrimiçi bir tanıtımda sunar – sizin kendi bileşeniniz ile özellikle uygulamanız için veya standart bir tanıtım projesiyle.

Uzmanlarımız size şunları gösterecek:

Gelişmiş inceleme ve hacim görselleştirme özellikleri
Hacim kusur analizi (P203)
Özelleştirme özellikleri
Otomatik süreçler ve proje şablonları


Bize Ulaşın

Ücretsiz Deneyin

GOM Volume Inspect Pro’yu Deneyin

ZEISS Quality Suite’inizde 14 gün ücretsiz

GOM Volume Inspect Pro’nun 14 günlük deneme versiyonu ile herhangi bir yükümlülük olmadan kolayca başlayın ve örneğin parametrik incelemeyi deneyin veya şablonlar kullanın. Deneme süresi sonrasında GOM Volume Inspect temel versiyonunu ücretsiz olarak kullanmaya devam edebilir veya bir Pro lisans satın alabilirsiniz.

GOM Volume Inspect Pro önemli özellikleri:

Hacim verilerinin 2D ve 3D görsel incelemesi
Kusur analizi
Boyut muayenesi
Hacim işleme
Videolar dahil raporlama
Otomasyon ve özelleştirme özellikleri


Ücretsiz Deneyin

Kayıt Olmadan

GOM Viewer

Proje Açma

Mevcut projeleri yükleyin ve temel incelemeler gerçekleştirin – GOM Viewer ile.
ZEISS Kalite Yazılımını indirin ve GOM Volume Inspect Pro’nun görüntüleyici özelliğini kullanın.

GOM Viewer özellikleri:

Proje açma
Temel incelemeler
Raporlama


İndirin

Demo Talep Formu

CADEM METROLOGY

Dijital Dönüşümünüzü
Birlikte Gerçekleştirelim

Ürün seçimi konusunda zorlanıyorsanız CADEM METROLOGY ekibi ile iletişime geçin. Ölçümünü gerçekleştirmek istediğiniz parçanın büyüklüğü ve ölçüm yapmayı planladığınız alan değerlendirilerek size en uygun sistem uzmanlarımız tarafından belirlenir ve ücretsiz demo hizmeti sağlamaktadır.